AKTYWNOŚCI ONLINE
FORUM DOBRYCH PRAKTYK
Forum Dobrych Praktyk to kameralne dyskusje online w małych grupach. Prosimy o niezwlekanie z rejestracją na spotkania, na które przewidziany jest limit miejsc (ok. 10-12 osób na każde ze spotkań).
Formuła podczas Advanced Threat Summit, polegająca na interaktywnych dyskusjach z wybranymi uczestnikami. Skierowana przede wszystkim dla CSO/CISO/Security Managerów z dużych przedsiębiorstw i instytucji. Planowane są ok. 60 minutowe dyskusje, będące uzupełnieniem do agendy głównej.


HANDS-ON: WARSZTATY TECHNOLOGICZNE ONLINE
Sprawdź swoją wiedzę w praktyce! Dołącz do warsztatów prowadzonych przez specjalistów. Do doskonała okazja by sprawdzić swoje umiejętności i zdobyć nowe. Te 120 minut to czas by poznać nowe rozwiązania bądź utrwalić swoją wiedzę. Nie przegap!
Warsztat I
Wyjątkowy warsztat onsite, dodatkowo płatny - dla ograniczonej liczby uczestników
Praktyczny interaktywny warsztat podejmujący typowe wyzwania i problemy, z którymi ma do czynienia dział IT, cyberbezpieczeństwo i biznes, gdy mowa o rozwiązaniach Zero Trust jako remedium na lepsze zabezpieczenie zasobów biznesowych przy zachowaniu płynności procesów biznesowych. Warsztat będzie prowadzony przez b. globalnego CISO w koncernie Astra Zeneca, obecnie decydenta w organizacjach Cloud Security Alliance and The Global Identity Foundation
Fortinet Security Fabric zapewnia efektywne rozwiązanie problemów związanych z bezpieczeństwem. Szeroka widoczność i kontrola całej cyfrowej powierzchni ataku organizacji minimalizuje ryzyko, a utomatyzacja zwiększa szybkość działania. FortiAnalyzer, podstawowy element Fortinet Security Fabric, umożliwia uproszczenie działań centrum operacji bezpieczeństwa (SOC) poprzez płynną integrację widoczności i automatyzacji zabezpieczeń. Więcej
Uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się z możliwościami systemów klasy XDR. Poznają m.in. w jaki sposób można przeprowadzać szybkie analizy i badanie w celu skuteczniejszego wykrywania zagrożeń. Jak graficznie system przedstawia zdarzenia związane z atakiem w postaci osi czasu. W jaki prosty sposób można integrować XDR z systemami klasy SIEM i SOAR. Warsztat będzie prowadzony w formie demonstracji na żywo.
Dla uczestników warsztatów przewidziano możliwość przygotowania środowisk dla PoC w terminie już po konferencji Advanced Threat Summit.
Więcej
Porozmawiajmy o rozwiązaniu do monitorowania środowisk IT WhatsUp Gold, które zapewnia pełną widoczność wszystkich urządzeń podłączonych do sieci. Unikalna interaktywna mapa pozwala zobaczyć urządzenia sieciowe, serwery, maszyny wirtualne, środowiska chmurowe i bezprzewodowe. W pełni konfigurowalne dashboardy dotyczące aplikacji, flow-ów czy logów pozwalają na umieszczenie w nich dowolnego monitorowanego elementu systemu, co umożliwia zdiagnozowanie problemów z maksymalną dokładnością. Więcej
Przekonaj się w praktyce, jak ochronić organizację przed przejęciem tożsamości wirtualnej. W ramach warsztatów samodzielnie skonfigurujesz i przetestujesz technologię CyberArk wdrażaną w celu zabezpieczenia tożsamości cyfrowej. Poznasz zagrożenia, sposoby obrony oraz dobre i złe praktyki identyfikowane w różnych organizacjach. Zaprezentujemy sposoby ochrony nie tylko administratorów, ale także użytkowników biznesowych, dla których ochrona może jednocześnie być skuteczna i prosta w użyciu.
Więcej
Zarządzanie ryzykiem to głośny i modny temat, ale czy wiesz jak w pełni podjąć temat nie pracując 25 godzin na dobę? Podczas warsztatu nie tylko pokażemy Ci różnorodne metody określania i typowania ryzyka, ale również przejdziemy z tobą cały cykl jego życia, opierając się na przykładach z życia wziętych. Zaprezentujemy narzędzia, które ułatwią Ci zbieranie i porównywanie danych, wytypowanie istotności Twojego ryzyka oraz zautomatyzują towarzyszące mu od samego początku procesy. Dodatkowo, podczas warsztatów zdobędziesz wiedzę z zakresu użycia narzędzi GRC – Archer - do efektywniejszego zarządzania ryzykiem, przy jednoczesnym zmniejszeniu czasu potrzebnego do zbierania i kontroli krzyżowej informacji.
Więcej
Zapraszamy na praktyczny warsztat z zarządzania ryzykiem. To temat, który się mocno kojarzy z teorią … ale odejdźmy od tego. Zobacz jak wygląda od strony praktycznej cykl życia ryzyka w organizacji. Sprawdź jak wygląda zaangażowanie uczestników procesu i wejdź w rolę każdego z nich. Przekonaj się, że zarządzanie ryzykiem da się zrobić w sposób prosty i skuteczny w każdej organizacji z wykorzystaniem rozwiązania klasy OpenSource i nie trzeba na nie wydawać dziesiątek tysięcy złotych. W ramach ćwiczenia przejdziemy wspólnie całą ścieżkę: od rejestracji ryzyka, poprzez jego ocenę, planowanie postępowania z ryzykiem aż po zamknięcie ryzyka. Spotkanie skierowane jest do wszystkich, którzy stoją przed wyzwaniem zarządzania ryzykiem, uczestników procesu i osób odpowiedzialnych za decyzje w obszarze ryzyka.
Warsztat ma na celu przeprowadzić uczestników przez cały cykl życia detekcji zagrożeń w środowisku IT. Począwszy od procesu powstania hipotezy przez research, design, testy, aż po finalne wdrożenie gotowej detekcji. W celu ilustracji zagadnień poruszanych w trakcie realizacji warsztatów wykorzystywać będziemy także konkretne narzędzie - elementy platformy Splunk Attack Range.
The goal of the workshop is to introduce Google's SIEM and SOAR Solutions. Thorough the workshop there will be short presentation and demo of Siemplify plus major part devoted to hands on workshop on Chronicle. Workshop in English.