Agnieszka Wachowska

Radczyni prawna, Co-Managing Partner, Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy

Radczyni prawna z kilkunastoletnim doświadczeniem w obsłudze projektów IT. W kancelarii uczestniczy w pracach praktyki TMT, kierując zespołem prawa IT, Telekomunikacji i Zamówień Publicznych. Specjalizuje się w problematyce prawnej branży IT i nowych technologii. Od początku kariery prawniczej doradza podmiotom z sektora IT, w tym również podmiotom publicznym, w zakresie zagadnień związanych z prawem IT, zamówieniami publicznymi na dostawy i usługi IT, a także w obszarze cyberbezpieczeństwa i prawa autorskiego. Odpowiada też za wsparcie prawne działalności operatorów telekomunikacyjnych oraz doradztwo z zakresu prawa telekomunikacyjnego.

Brała udział w ponad stu projektach związanych z przygotowywaniem i negocjowaniem umów dotyczących IT, w tym wdrożeniowych (w modelach Waterfall i Agile), serwisowo-rozwojowych, hostingowych, licencyjnych, SaaS, PaaS i IaaS czy umów dotyczących cloud computing. Posiada doświadczenie w doradztwie prawnym i zarządzaniu sporami dotyczącymi realizacji umowy IT oraz reprezentacji klientów przed sądami w sporach IT. Uczestniczyła w przeprowadzaniu wielu dużych i kompleksowych audytów umów dotyczących IT, w tym badających zakres uprawnień do oprogramowania oraz możliwości przeniesienia oprogramowania do środowiska chmury obliczeniowej. Doradza klientom w projektach związanych z inwestycjami w innowacje oraz infrastrukturę IT i telekomunikacyjną z wykorzystaniem środków unijnych oraz związanych z pomocą publiczną, w tym w strategicznych projektach dotyczących budowy i operowania sieciami szerokopasmowymi.

Ekspertka Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (PIIT) w obszarze prawa ICT. Zaangażowana w prace grup roboczych, działających przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych. Brała udział (jako przedstawiciel PIIT) w opracowaniu nowych rekomendacji dotyczących zamówień publicznych na systemy informatyczne. Członek-założyciel Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii, zrzeszającego prawników specjalizujących się w obszarze TMT. Zasiada w prezydium grupy roboczej ds. IT przy SPNT. Uczestniczy w pracach Komisji ds. LegalTech, działającej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Członkini międzynarodowych sieci prawniczych: ITech Law i IR Global, gdzie posiada wyłączne przedstawicielstwo w obszarze TMT z polskiej jurysdykcji.

Wyróżniona indywidualnie w prestiżowych rankingach prawniczych w dziedzinie TMT: Chambers and Partners (w kategorii Up and Coming) oraz Legal 500 (jako Next Generation Partner).

Zaangażowana w szeroką działalność szkoleniową i edukacyjną. Występowała na uznanych konferencjach branży IT i PZP, m. in. Advanced Threat Summit oraz The H@ck Summit, a także wydarzeniach, organizowanych przez Puls Biznesu. Prowadzi zajęcia z prawa IT i prawa nowych technologii na Aplikacji Radcowskiej przy OIRP w Warszawie oraz na studiach podyplomowych „Prawo Nowych Technologii” oraz „Zamówienia Publiczne” w Instytucie Nauk Prawnych PAN. Jest koordynatorką programu dla studentów i absolwentów studiów prawniczych „TKP Academy – Student Program”. Autorka licznych publikacji branżowych i naukowych.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendystka programu „Law and Technology” na Universiteit van Tilburg (Holandia). Radczyni Prawna przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Organizator konferencji

Evention sp. z o.o., Rondo ONZ 1 Str, Warsaw, Poland
Specjalizujemy się w kompleksowym programie realizacji wydarzeń, które są efektywnym sposobem budowania relacji z potencjalnymi klientami.

KONTAKT

Weronika Warpas