Barbara Nerć-Szymańska

President , ISACA Warsaw Chapter

Z wykształcenia inżynier. Absolwentka Politechniki Warszawskiej oraz Studiów Podyplomowych "Pieniądz i Bankowość" na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła studia menedżerskie Executive MBA, organizowane przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i walidowane przez czołową francuską szkołę biznesu przy Uniwersytecie w Marsylii. Odbyła praktyki w Banku Rezerwy Federalnej oraz w Commerzbanku.

Z bezpieczeństwem informacji i audytem systemów informatycznych związana od ponad 20 lat. Kierowała Wydziałem Bezpieczeństwa Informacji w mBanku. Wdrożyła system zarządzania tożsamością i uprawnieniami typu IAM, analizy ryzyka produktów i usług informatycznych oraz kontrahentów zewnętrznych. Zajmowała się planowaniem ciągłości działania banku, ochroną danych osobowych w systemach informatycznych oraz systemem zarządzania bezpieczeństwem informacji wg normy ISO 27001. Wdrożyła szereg standardów bezpieczeństwa IT.
Od początku kariery zawodowej związana z branżą bankowo - finansową. Poprzednio prowadziła hub bezpieczeństwa na Europę Środkową i Wschodnią dla Commerzbanku, a przedtem dla banku ABN AMRO. Pracowała jako Information Security Officer, Data Protection Officer, Business Continuity Coordinator oraz Compliance Officer. Na początku kariery w bankowości kierowała audytem IT w banku Pekao SA.

Posiada certyfikaty z audytu systemów informatycznych oraz zarządzania bezpieczeństwem informacji CISA i CISM, wydane przez ISACA.

Jest współzałożycielką i członkiem Rady Programowej Cyber Women Community, społeczności kobiet z branży cybersecurity. Niedawno została wybrana na prezesa ISACA Warsaw Chapter, działającego w Polsce jako Stowarzyszenie audytu i kontroli systemów informatycznych.
Prywatnie matka dwojga, już dorosłych, dzieci, miłośniczka psów rasy Bichon. Lubi aktywnie spędzać wolny czas, uprawia nordic walking. Pasjonatka podróży i narciarstwa, zarówno zjazdowego jak i biegowego.

Organizator konferencji

Evention sp. z o.o., Rondo ONZ 1 Str, Warsaw, Poland
Specjalizujemy się w kompleksowym programie realizacji wydarzeń, które są efektywnym sposobem budowania relacji z potencjalnymi klientami.

KONTAKT

Weronika Warpas